0216 364 92 92 | 0532 581 79 55

Gergi tavan nedir? Avantajları ve Dezavantajları nelerdir?

GERGİ TAVANDA TEK ADRES

Gergi tavan nedir?

Gergi tavan, iki temel bileşenden oluşan asma tavan sistemidir - bir çevre yolu ve ize uzanan ve klipsleyen hafif bir kumaş membran. Tavanlara ek olarak, sistem duvar kaplamaları, ışık difüzörleri, yüzer paneller, sergiler ve yaratıcı şekiller için kullanılabilir. Gergi Tavanlar, özel bir arkaplan desteği kullanarak her türlü aydınlatma armatürü, ızgara ve sabitleme noktalarının birleştirilmesine izin verir. Neredeyse tüm açıklık türleri dahil edilebilir.

Kumaş malzememiz 0,2 mm kalınlığında PVC esaslı, tamamen geri dönüştürülebilir, Mat, Saten, Parlak Cila, Delikli ve Yarı Saydam içeren çok çeşitli renk ve bitişe sahip Streç Membrandır. Materyal ilave etkiler için basılabilir veya boyanabilir ve tamamen su geçirmez, yıkanabilir ve buhar geçirmez. Materyal ayrıca bakım gerektirmeyen, hijyenik ve toksik olmayan bir maddedir  ve yangına dayanıklıdır. Hafif tabakalar, tek parça halinde tipik olarak 50 metrekareye kadar olan herhangi bir şekil ve boyutu oluşturmak için rulo malzemelerden yapılır.  

Gergi Tavan Avantajları

Gergi tavanlar evinize pratik faydalar ve estetik güzellik getirecek. Bu genellikle iyi olduğu kanıtlanan bir çözümdür. Gergi tavanlar, tüm iç mekanın ilk izlenimi olan genel tasarımın çarpıcı bir unsurudur. Güzelliklerinden, münhasırlıklarından ve şekil ve rengin orijinalliği tüm mimari kompozisyona bağlıdır. Bugün, bu kadar lüks ve pratik bir buluş sayesinde, evinizin iç mekanı için en özgün ve özel çözümü kolayca uygulama şansına sahipsiniz.

Bu tür tavanlar tavanın çevresine tutturulmuş profillerden ve polivinil klorürden (PVC) veya polyesterden yapılmış hafif kumaş membrandan oluşur.

Tipik olarak, Yarı-Gizli PVC izimiz, çoğu mimar ve tasarımcı için, eğrilerin, kubbelerin, tonozların ve kolaylıkla oluşturulabilecek diğer birçok şekil için tercih edilen seçimdir.Spesifikasyonları yerine getirmek için gerektiğinde alüminyum palet seçenekleri de mevcuttur.Montaj doğrudan çalışan, eğitimli çalışanlarımız ve geniş tavanlı teneke kutularımız tarafından yapılmaktadır.En az yerinde atık ile hızlı bir şekilde örtülmelidir.

  • Çatlaklar olmadan son derece pürüzsüz yüzeyler, yüzeyin sıvanmasına, macununa veya başka türlü tavanı örtmesine gerek yoktur - tavan zarı her şeyi gizler. Çok çeşitli renk ve gölgeler - çeşitli renk seçenekleri, dokular, mat veya parlak yüzeyler var. İstenilen görüntüleri membran üzerine yazdırabilirsiniz.
  • Neredeyse her türlü dekora uyumludur.
  • Taşkın direnci. Membran nem ve buhardan korkmadığından yüzey yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir. Üst katlardan su akması durumunda, bu tavan suya karşı ek bir korumaya dönüşür. İyi donanımlı tavanlar, metrekare başına 100 litreye kadar bir basınca dayanabilir - bu nedenle yalnızca bir sürprizden kaçınmakla kalmaz, aynı zamanda suyu tahliye etmek için çözümler hakkında düşünmek için zamanınız olur.
  • Aydınlık tavanların monte edilmesi veya başka ilginç aydınlatma çözümlerinin kullanılması olasılığı vardır.

Gergi Tavan Dezavantajları

  • Diğer tavan tipleriyle karşılaştırıldığında yüksek fiyat.
  • Geleneksel tavan tipleriyle karşılaştırıldığında, germe tavanların odaya daha fazla açılı olarak monte edilmesi özel bilgi ve ekipman gerektirir ve bu sayede kendisinin kolayca monte edilmesini kolaylaştırmaz.
  • Germe tavanlar, deliklerden korunmalıdır.
  • Bu tip tavan sadece ısıtmalı odalarda kullanılır, çünkü büyük don onlara zarar verebilir.
  •  Germe tavanlar odanın çevresine sabitlenir, bu nedenle karkasın uygun şekilde ölçülmesi ve seçilmesi önemlidir. Oda ne kadar doğru geometrik şekillerse, karkas ile baş etmek o kadar kolay olur.

#gergitavan #gergitavanavantajları #gergitavandezavantajları

Bize whatsapp'tan ulaşabilirsiniz.